Řeka Doubrava - krása uprostřed Vysočiny. ...

29.6.2013

Začínají prázdniny a s nimi čas, kdy se vyráží na dovolené. A pokud se právě nechystáte na dovolenou do ciziny, a nebo jenom hledáte tip na víkend, tak jste tady správně. Naše země je krásná a nabízí mnoho míst, některá z nich jsem navštívil a zanechala ve mě hlubokou a nesmazatelnou stopu. O jednom takovém místě na Vysočině vám chci napsat pár řádků. Ale nejprve si řekneme o navštíveném místě.
(celý příspěvek)

Je venku škaredě? ... pojďme na postprodukce a dejme fotkám šťávu.

25.6.2013

Tak jsem to minulý týden s tím počasím a létem zakřiknul. Místo krásného počasí máme již druhý den vytrvalý déšť. Na výlety toto počasí není a na fotografování venku už vůbec ne. Nic mi nelétá, ani včelky a motýli a květiny také trpí deštěm a vlhkem. Takže čas stvořený pro postprodukci vašich - našich fotek.
(celý příspěvek)

Modelové království Žďár nad Sázavou

24.6.2013

Modelové království ve Žďáru nad Sázavou. Jako vzor si modeláři vybrali Českomoravskou vrchovinu a její krásy, takže ústřední dominantou je žďárská stanice se svým rozsáhlým kolejištěm a vlečkou vedoucí do firmy Žďas a vlečkou ZZN. Snahou přitom je, co nejvíce se přiblížit realitě, i za cenu kompromisů a úprav, kteréjsou dány místností pro stavbu - 14x9 metrů. Kolejiště je po obvodu stěn do skoro uzavřeného písmene „U“. I tak má žďárská stani.
(celý příspěvek)

Poločas. ...

23.6.2013

Tak se nám rok převalí pomalu do druhé poloviny a začíná nám léto. A k létu patří i hezké fotografie. Z našich cest a dovolených. A tak Vám přidám pár tipů pro Vaše výlety.   .
(celý příspěvek)

Fotografujeme hmyz.

11.6.2013

Fotografování hmyzu je hlavně o trpělivosti, znalosti prostředí a od věci není, znáte-li chování fotografovaného hmyzu. Dokážete-li totiž odhadnout jejich chování, zvýší se možnost, že pořídíte kvalitní fotografii. Třeba pouze to, že vrhnete na pozorovaný objekt svůj stín, znamená, že ho vyplašíte a ulétne. V některých případech se pozorovaný hmyz vrací na své místo hned, některý později, ale jsou případy, kdy byste čekali marně.  Po začátku n.
(celý příspěvek)