Řeka Doubrava - krása uprostřed Vysočiny. ...

Začínají prázdniny a s nimi čas, kdy se vyráží na dovolené. A pokud se právě nechystáte na dovolenou do ciziny, a nebo jenom hledáte tip na víkend, tak jste tady správně.

Naše země je krásná a nabízí mnoho míst, některá z nich jsem navštívil a zanechala ve mě hlubokou a nesmazatelnou stopu. O jednom takovém místě na Vysočině vám chci napsat pár řádků. Ale nejprve si řekneme o navštíveném místě. Nechází se nedaleko Chotěboře, říká se mu údolí Doubravy. Dlouho jsem nechápal, proč zrovna údolí Doubravy. Ale to poznáte sami, až se sem vypravíte. Než totiž přijedete, nebo přijdete k Dolnímu Mlýnu u obce Horní Sokolovec, tak ať se sem budete chtět dostat po silnicí, budete muset překonat serpentiny, které jsou z obou stran, to znamená, jak od Cotěboře, nebo od Bezděkova, resp. Horního Sokolovce. Pěšky pak překonáte výškové převýšení a ocitnete se v údolí Doubravy, a budete si připadat jako v pohádce. Mlýn - a krásná příroda kolem. A mlýny jsou zde - kousek od sebe zrovna dva, Dolní Mlýn, o kterém si povídáme a Horní Mlýn, který je na návrší. A pokud necháte auto v Chotěboři a nebo v obci Horní Sokolovec, máte tip na nezapomenutelný turistický výlet.

No a teď se podívejte na pár mých fotografií z tohoto místa. Jsou z loňského podzimu. Kromě jediné - rozcestníku KČT (Klubu českých turistů), tu jsem pořídil letos - 26.června 2012. A o souvislostech s těmito datumy si povíme v jiném z příspěvků.

  

Vloženo: 29.6.2013