Makrofotografie na zahradě.

Na co právě myslím.

Ptal se mě nedávnu přítel fotograf jak a proč fotografuji. Trochu mě zaskočil, i tak jsem mu odpověděl takto: To jak fotografuji, nechávám na druhých. Prvotními kritiky jsou lidé z mého nejbližšího okolí. Když dělám něco, co má hlubší význam a považuji to za důležité, tak to nejprve ukazuji manželce a dětem.

A že se mnou mají trpělivost.

I proto bych jim rád poděkoval za jejich pomoc a rady. Vždyť jak říkám, oni bývají prvními kritiky. Děkuji jim tedy touto cestou, za jejich trpělivost.

Hlavně své ženě Majce, která to semnou nemá až tak zase lehké, protože když nezpracovávám fotografie, tak je pořizuji a to se pak občas toulám. Ale v poslední době, vzhledem k mým zdravotním potížím mě často doprovází, takže začíná chápat jak jsou krásné toulky přírodou, a co kolikrát musím podstoupit, než se zrodí snímek tak jak si ho představuji. A musím také konečně říci, že hodně nyní fotografuji kolem domu na zahradě. Ta mi byla útočištěm v době, kdy to se mnou nebylo po zdravotní stránce nejlepší a tak jí zůstávám věrný. Zahradě i ženě. No a když se mi něco moc líbí, a zase toho tolik není, tak jdu jak se říká s kůží na trh a s fotografií obešlu soutěž. No a ty nejlepší pak vystavuji.

Neustále čerpám inspiraci z různých časopisů, odborných publikací a katalogů. v poslední době si buď sám sháním zahraniční literaturu, a nebo si nechám dovážet odbornou literaturu, ale především zahraniční časopisy. Ty mi vozí i dcera, když je shání při svých častých pobytech v zahraničí. Krásné dny, příjemně strávený poslední prázdninový týden přeji zejména dětem, ale i rodičům, jim patří poděkování, protože s námi někdy museli mít pořádnou trpělivost.

Viď, maminko. Přeji Ti brzké uzdravení po operaci kloubu a ať Ti to už dobře a lépe šlape a opadnou bolesti.

A lidem kolem Tebe, v rehabilitačním ústavu v Hrabyni patří mé poděkování. Budu rád, když jim udělám fotografiemi radost, že se na tyto moje stránky, a nejenom na tyto, rádi podívají a budou se k nim vracet. Také se těším na to, že udělám v jejich kraji pár hezkých fotografií, které se mi stanou i inspirací k další práci. Budu se těšit na to, že se s Vámi a s Tebou za pár dní opět setkám.
Vloženo: 27.8.2012