Jak fotografuji včely.

Chcete-li mít pěkné makrofotografie, nemusíte cestovat nikam daleko. Stačí Vám, stejně jako jsem to učinil já, vyjít ven na zahradu, pokud ji máte a jinak stačí zajít třeba na louku, k rybníku, nebo do lesa.

My dnes zůstaneme na mé zahradě a ukáži Vám, jaké snímky jsem odpoledne pořídil. No a řekneme si k nim i něco. Teď je zrovna příhodná doba na fotografování makra hmyzu a květin. V květu jsou na zahradách okrasné tymiány, nebo alespoň na mé, dále růže, slunečnice a další druhy květin.

Teď Vám představím včely. Fotografoval jsem je fotoaparátem NIKON D800 a makroobjektivem AF-S MICRO NIKKOR 105mm 1:2,8 G ED, teď jsem o objektivu napsal opravdu vše. Jde o objektiv s výbornou světelností, stabilizací a samozřejmě vhodném pro plný formát, tzn. velikost snímače 36x24 mm. Pro některé fotografie jsem používal teleconvertor NIKON TC 20 E III, tzn. dvojnásobný. což mi umožňuje být dále od hmyzu a rostlin a narušit je ani případným svakáním uzávěrky. Používám dálkovou spoušť, dnes ruční s aretací. O aretaci se zmiňuji záměrně, je to výborná věc, protože při nastavení režimu vísenásobné expozice, a zajištěním aretace jede objektiv jako kulome, což se nám může hodit při fotografování hmyzu. Dále používám stativ, to kvůli tomu, aby se dalo využít co nejnižší ISO a pak nastavujeme optimální clonu. To kvůli hloubce ostrosti a času.

Je toho ještě hodně, co si budeme moci říci, takže klidně se ptejte, já vám ne antvy.eu v poznámkovém bloku odpovím.

Připravil jsem pro Vás tři fotografie včel, postupně si je rozebereme. Teď si je prohlédněte a pokud budete chtět znát hodnoty, prohlédněte si parametry EXIF, které jsou v mé galerii na serveru PICASA. No a pokud se na něco chcete zeptat, máte možnost tak učinit přes poznámkový blok na mém serveru www.antvy.eu .

A ještě - jak se dostat na můj profil na PICASA. Stačí když si do vyhledávače Google vepíšte antvy a kouknete na první pozice. A nebo rovnou - v Google dáte kategorii obrázky a jste přímo na mých jednotlivých fotografiích. Tak pokoukejte a napište.

Vloženo: 19.8.2012